Kodėl prisijungti prie "Žaliojo rakto"?

Žaliojo rakto ženklo nauda

 

 

Aukštos kokybės standartų eko ženklas

Kaip ir jūsų apgyvendinimo įmonėje, kokybė yra svarbiausia Žaliojo rakto programoje. Ekologinio ženklinimo sistemoje kokybę apibrėžia skaidrumas, reguliarūs objekto patikrinimai, kuriuos atlieka Žaliojo rakto auditoriai ir trečiosios šalies vertinimas. Žaliasis raktas atitinka visus šiuos reikalavimus. Programos kriterijai ir sertifikavimo procesas yra pateikiamas mūsų svetainėje, o Žaliosios programos programos kriterijus pripažįsta Pasaulinė darnaus turizmo taryba. Visose „Žaliojo rakto“ statusą turinčiose įstaigos reguliariai atliekami auditai.

Pelno nesiekianti sistema

Žaliojo rakto programą administruoja Aplinkosauginio švietimo fondas, pelno nesiekianti tarptautinė nevyriausybinė organizacija. Kadangi programa nėra siekiama pelno, dalyvavimo programoje kaštai yra nedideli.

Dialogo programa, turinti beveik 30 metų patirtį

Siekiant vadovautis žaliąja filosofija ir įgyvendinti tvarumo veiklas Jūsų įstaigoje nėra lengva užduotis. „Žaliasis raktas“ pripažįsta, jog kiekviena įstaiga yra savita ir kiekvienas verslas susiduria su skirtingas iššūkiais. Todėl mes siūlome visą reikalingą pagalbą nuo paraiškos teikimo iki apdovanojimo įteikimo.
1994 m. sukurta Žaliojo rakto programa yra sukaupusi jau daugiau nei 20 metų patirtį turizmo sektoriaus įmonių ekologinio ženklinimo srityje, ir gali šia patirtimi dalintis su pareiškėjais ir apdovanotais dalyviais.

Tarptautinis eko ženklas, turintis nacionalinius koordinatorius

Daugiau kaip 4000 įstaigų 65 šalyse yra gavusios Žaliojo rakto apdovanojimą, ir tai yra vienas labiausiai geografiškai paplitusių turizmo aplinkosauginių ženklų pasaulyje. Žaliojo rakto programa turi nacionalinius programos koordinatorius 40 – yje šalių, todėl visą reikalingą informaciją ir konsultacijas dėl programos įgyvendinimo, apgyvendinimo sektoriaus įmonės gauna nacionaliniu lygmeniu.

Daugialypė programa

Turizmo ir svetingumo sektorius inicijavo Žaliojo rakto programą, tačiau dabar programą administruoja nevyriausybinė organizacija Aplinkosauginio švietimo fondas (FEE). Tai reiškia, jog išlaikomas nepriklausomumas nuo turizmo ir svetingumo industrijos, tačiau taip pat suprantama ir pareiškėjų, sertifikuotų įstaigų situacija.
Už programos plėtrą tarptautiniu lygiu politiškai yra atsakingas Tarptautinis priežiūros komitetas, kurį sudaro Žaliojo rakto programos įkūrėjai, atstovaujantys turizmo sektorių ir Aplinkosauginio švietimo fondo atstovai. Daugumoje šalių sprendimus dėl apdovanojimo suteikimo priima Žaliojo rakto programos nacionalinės tarybos, kurias sudaro įvairių institucijų atstovai.

Tarptautinis pripažinimas

Žaliojo rakto programą pripažino JT Pasaulio turizmo organizacija (UNWTO) ir JT Aplinkos programa (UNEP).

Propaguojant Jūsų sėkmę

Vertiname jūsų pastangas tapti ekologiškesniais ir didžiuojamės kiekviena sertifikuota įstaiga. Džiaugiamės galėdami įstaigą pristatyti publikuojant geriausios praktikos veiklas mūsų socialinėje žiniasklaidoje, interneto svetainėje bei informaciniame naujienlaiškyje. Taip pat būsite kviečiami sudalyvauti „Žaliojo rakto geriausios praktikos“ konkursuose.
„Žaliuoju raktu“ sertifikuotos įstaigos taip pat yra įtraukiamos į internetinių kelionių agentūrų, su kuriomis mes bendradarbiaujame, duomenų bazes.