APLINKOS TARŠOS MAŽINIMAS

2023 sausis – 2023 gruodis

2021 m. parengėme savo naują 10 metų strategiją „GAIA 20:30“ , išskirdami tris svarbius tikslus: įgalinti klimato veiksmus, sumažinti aplinkos taršą ir saugoti pasaulio biologinę įvairovę. Įgyvendindami strategiją matome pažangą!
2022 m. Biologinės įvairovės kampanijos veiklomis mūsų pasaulinis tinklas darė didelę pažangą.Tačiau norint pasiekti ambicingus mūsų strategijos tikslus bei siekti  išlaikyti pasaulinį atšilimą žemiau 1,5 laipsnio, mums reikia dar didesnių nuolatinių pastangų ir visos įmanomos paramos.

Štai todėl Žaliasis raktas pristato veiklas, orientuotas į kitą FEE GAIA 20:30 strategijos tikslą
– aplinkos taršos mažinimą!

Norime sutelkti dėmesį į šiukšlių, atliekų ir nematomų teršalų mažinimą, atsakingesnį vartojimą (ir gamybą), sieksime taikyti (žiedinės ekonomikos principus svetingumo ir turizmo pramonės veikloje.

Kaip planuojame tai įgyvendinti?

Kampanijos metu suplanavome viktoriną, internetinius seminarus, kursuss. Dalyvauti kviečiamas KIEKVIENAS!
Galima pasirinkti dalyvauti visose veiklose arba tose veiklose, kurios atrodo įdomiausios ir tinkamiausios. Ir visos veiklos – tai galimybė sužinoti daugiau apie aplinkos taršą arba imtis veiksmų siekiant sumažinti aplinkos taršą!

Viktorina apie taršą

Kiek iš tikrųjų žinote apie taršą? Dalyvaukite viktorinoje ir patikrinkite savo žinias apie atsakingą vartojimą ir neigiamą šiukšlių bei atliekų poveikį! Viktorina leis atidžiau pažvelgti į turizmo sektoriaus ir aplinkos taršos ryšį bei puikiai tiks vyresniems moksleiviams ar suaugusiems, siekiantiems sužinoti kažką naujo ar pagilinti jau turimas žinias.

 

DALYVAUKITE VIKTORINOJE!

GAIA 20:30 kursai apie taršą

„Žaliasis raktas“ kartu su kitomis Aplinkosauginio švietimo fondo programomis prisidėjo kuriant GAIA 20:30 taršos kursus. Kursai trunka apie 7-9 valandas. Kursuose galite sužinoti daugiau apie:

• Taršos rūšis ir jos šaltiniai
• Taršos poveikį natūraliai aplinkai ir ekosistemoms
• Taršos poveikę žmonių sveikatai, taršos sukeltos ligos ir sutrikimai
• Kaip sumažinti taršą asmenims individualiai, korporacijoms ir nacionalinėms vyriausybėms.

Dalyvauti kursuose labai paprasta, tiesiog spustelėkite mygtuką žemiau, susikurkite paskyrą ir prisijunkite!

DALYVAUKITE KURSUOSE APIE TARŠĄ

Internetiniai seminarai


Suplanuotas trijų internetinių seminarų ciklas, siekiant skleisti žinias apie taršą svetingumo ir turizmo pramonėje. Dalyvavimas visuose internetiniuose seminaruose yra nemokamas.

Aplinkai draugiška tekstilė

Apie: tvarumo svarbą naudojant tekstilės gaminius svetingumo pramonėje.
Data ir laikas: 2023 m. vasario mėn. 28 d., 15.00–16.30

Viešbučiams ir kitoms svetingumo  sektoriaus įstaigoms tekstilės naudojimas yra svarbus gamtos išteklių vartojimo ir galimos taršos (cheminėmis medžiagomis) šaltinis. Nuo kasdienio patalynės ir rankšluosčių naudojimo svečių kambariuose, iki restoranų staltiesių ar darbuotojų uniformų – visa tai gali turėti didelį neigiamą poveikį aplinkai ir padidinti pramonės anglies pėdsaką.
90 minučių trukmės sesijos metu, ekspertai pasidalins savo žiniomis ir rekomendacijomis, kaip sumažinti poveikį aplinkai ir klimatui gaminant ir naudojant tekstilės gaminius turizmo pramonėje.

Pranešėjai:

  • Andreas Beirholm (Beirholms Væverier verslo plėtros vadovas) pristato strategijas, kaip užtikrinti tvaresnę tekstilės gaminių gamybą.
  • Christina Saxkjær (ELIS Danmark ĮSA vadovė) kalba apie tai, kaip tvaresnės tekstilės naudojimas gali turėti teigiamą poveikį aplinkai / klimatui skalbimo proceso metu.
  • Kirsten Aggersborg (Guldsmeden Hotels viešųjų ryšių ir komunikacijos vadovė) kalba apie veiksmus viešbučiams naudojant tvaresnės tekstilės gaminius ir aktyviai veikiant svečių elgesį šiuo klausimu.

Seminaro vaizdo įrašas pateikiamas čia:


Atsakingas vartojimas

Apie: kaip turizmo pramonė permąsto savo paslaugas, siekiant pasiūlyti ekologiškas alternatyvas.
Data ir laikas: 2023 m. gegužės mėn. 25 d. 15.00–16.30.
Pranešėjai bus paskelbti artėjant seminarui.

Užsiregistruoti į seminarą galima čia:

Užsiregistravę dalyviai gaus patvirtinimo el. laišką su informacija apie prisijungimą prie seminaro.



Žiedinė ekonomika turizmo sektoriuje

Apie: žiedinės ekonomikos modelio taikymą tvariai ir į ateitį orientuotai pramonei.
Data ir laikas: 2023 m. rupgjūčio mėn. 31 d. 15.00–16.30.
Pranešėjai bus paskelbti artėjant seminarui.

Užsiregistruoti į seminarą galima čia:

Užsiregistravę dalyviai gaus patvirtinimo el. laišką su informacija apie prisijungimą prie seminaro.



Gerosios praktikos“ iniciatyvų sklaida

2023 m. siekiama skatinti visų penkių FEE programų („Mėlynosios vėliavos“, „Žaliojo rakto“, „Gamtosauginių mokyklų“, „Mokymosi apie miškus“ ir „Jaunųjų aplinkos reporterių“) dalyvius dalintis veiklomis, iliustruojančiomis geriausią patirtį taršos tematika, kurios:

• skatintų mažinti šiukšlių ir atliekų kiekius;
• didintų informuotumą apie nematomus teršalus ir skatintų juos mažinti;
• skatintų atsakingą vartojimą ir gamybą;
• propaguotų žiedinės ekonomikos modelį.

Geriausios praktikos pavyzdžiais bus dalijamasi socialinės žiniasklaidos kanaluose ir mes tikimės, kad jie įkvėps ir motyvuos kitus dalyvius tausoti išteklius ir rūpinti aplinkas. Programų dalyviai kviečiami dalytis ir pristatyti savo tiek šiuo metu vykdomus projektus, tiek ir anksčiau vykdytus projektus taršos tema.

Informacija turi būti pateikiama anglų kalba, galima teikti iki 2023 m. spalio mėn.

„Gerosios praktikos“ veiklų pateikimas

• Žaliojo rakto geriausios praktikos iniciatyvos teikiamos nacionaliniam programos koordinatoriui – Lietuvos žaliųjų judėjimui.
• Mėlynosios vėliavos geriausios praktikos iniciatyvos teikiamos nacionaliniam programos koordinatoriui – Lietuvos žaliųjų judėjimui.

* BDAR. Pateikdami informaciją šiai kampanijos iniciatyvai dalyviai sutinka, jog FEE tvarkys jų asmens duomenis kaip nurodyta FEE Sutikimo dėl asmens informacijos apdorojimo ir pateiktų vaizdo įrašų bei nuotraukų naudojimo deklaracijoje, kuri pateikta svetainėje https://www.fee.global/litterlessplus-best-practices